De o saptamana sunt urmarit de ghinioane.
-- am fost la control la picior, nu sunt prea optimist, sunt sanse sa fie nevoie de inca o operatie...
-- sunt un infirm in carje care pana azi abia se deplasa
-- m-am certat cu distribuitorul de cafea, m-am enervat mult mai tare decat imi permit
-- ieri am avut o stare acuta de nervozitate
-- mi-am luat o teapa de niste bani
-- ma simt handicapat
Si azi, cand plec in weekend la munte, la distractie, la piscina, a venit si cireasa de pe tort...din cauza eforturlui de a merge in carje, mult, a cat am mers ieri, azi mi-a alunecat carja dreapta putin in baie. M-am incordat sa nu pic. Mi-am luxat umarul drept si am facut intindere la muschiul umarului. Nu mai pot sa merg nici in carje...mi-a luat 15 minute (pe ceas efectiv) sa parcurg 30 metri....nici cu carjele nu mai pot umbla. Urlu.
Dar taras, pe coate plec la munte....
Dincolo de Trădare! Ejaculare și Răzbunare (2)
-
Trecuseră patru zile de la acea după-amiază în care totul se schimbase
între noi. Patru zile în care am fost obligați să purtăm cele mai dificile
măști d...
Acum 2 zile

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu